Logo do druku

Polpharma SA sfinalizowała umowę zakupu Polfy Warszawa S.A. z PHF S.A.

 

19 kwietnia 2012 roku podpisana została umowa rozporządzająca, której następstwem jest nabycie przez Polpharmę SA pakietu 85% akcji Polfy Warszawa. Tym samym zakończył się proces prywatyzacji największej firmy wchodzącej w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego. Wartość 100% akcji spółki wyniosła 957 mln PLN, z czego Polpharma stała się właścicielem 85,14% akcji warszawskiej Polfy będących dotąd w posiadaniu Holdingu i Skarbu Państwa.

 

Obecny na konferencji prasowej w Warszawie Jan Bury Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w swoim wystąpieniu powiedział: „Ta prywatyzacja kończy pewien etap państwa jako właściciela. Cieszę się, ze spuścizna pierwszej fabryki leków w Polsce, własność intelektualna wielu pokoleń trafiła w polskie ręce. Chciałbym w imieniu Ministra Skarbu Mikołaja Budzanowskiego pogratulować tej dobrej transakcji. Mam nadzieję, że po latach załoga tej firmy powie, że to jest dobry inwestor dla Polfy”.

Oferta Polpharmy okazała się najatrakcyjniejsza spośród firm z całego świata jakie odpowiedziały na zaproszenie do udziału w procesie prywatyzacji. Polska firma zaproponowała nie tylko najlepsze warunki cenowe, ale też przedstawiła plan nakładów inwestycyjnych na rozwój Polfy Warszawa w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych. W umowie sprzedaży akcji Polfy Warszawa zawarte zostały również gwarancje zatrudnienia dla jej pracowników.

Źródło www.biotechnologia.pl

zam. Tomasz Sznerch