Logo do druku

Leki 75+: najnowszy komunikat Ministra Zdrowia

dodano: 30.08.2016 r.

17 sierpnia wydany został komunikat Ministra Zdrowia, dotyczący zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki, środki spożywcze i wyroby medyczne dla seniorów. Warto zapoznać się z jego treścią, która wyjaśnia zawiłości ustawy o świadczeniach.

„Komunikat Ministra Zdrowia w sprawie zasad wystawiania i realizacji recept na bezpłatne leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne przysługujące świadczeniobiorcom, którzy ukończyli 75. rok życia” - to pełna nazwa komunikatu wydanego 17.08.2016 roku. Dzięki niemu lekarze POZ, pielęgniarki i farmaceuci nie mają już wątpliwości dotyczących bezpłatnych leków, środków spożywczych i wyrobów dla seniorów.

Dokument podzielony został na kilka części. Tłumaczy, kto może otrzymać receptę na bezpłatne środki oraz kto może ją wystawić. Szczegółowo opisuje także jacy lekarze nie są uprawnieni do wystawiania recept na bezpłatne leki i to, jaki lekarz jest uprawniony do wystawiania recept na bezpłatne leki, gdy lekarz POZ na co dzień opiekujący się seniorem jest nieobecny.

W treści dokumentu znalazły się szczegółowe informacje dla lekarzy, dotyczące prawidłowego sposobu wypisywania recepty na bezpłatne leki, a także informacje o wskazaniach do ich wystawiania. Farmaceutów zainteresuje natomiast opis zasad realizacji omawianych recept.

Pełna treść komunikatu dostępna jest w plikach do pobrania na stronie Ministerstwa Zdrowa pod adresem: http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/minister-zdrowia-wydal-komunikat-dla-pracownikow-poz-i-farmaceutow-dotyczacy-lekow-75/