Logo do druku

Instytut badawczy z własną grupą przedstawicieli

dodano: 14.10.2016 r.

Grupa NDG od 1999 roku zapewnia swoim klientom z branży medycznej i farmaceutycznej wsparcie profesjonalnych grupy sprzedażowych. Do tej pory firma działała przede wszystkim z klientami komercyjnymi, jednak przyszedł czas na pracę z instytucją badawczą.

Połowa października to początek współpracy Grupy NDG i Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Praca grupy sprzedażowej pozwoli osiągnąć założone plany promocji i sprzedaży. Ich doborem zajęła się Grupa NDG, która określiła cele sprzedażowe, a także stworzyła i wyposażyła zespół profesjonalnych przedstawicieli farmaceutycznych.

Wsparcie dla instytucji 

Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu zajmuje się badaniami nad pozyskiwaniem i przerobem naturalnych surowców pochodzących z roślin włóknistych i zielarskich. Dzięki badaniom powstają nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które chronione są prawem własności intelektualnej. Instytut zmierza dotrzeć ze swoją ofertą do aptek oraz sklepów zielarskich w całej Polsce. Do tego celu nawiązał współpracę z Grupą NDG. 

Grupa sprzedażowa

W wyniku rekrutacji wyłoniono pięciu przedstawicieli z takich miast jak: Kraków, Katowice, Poznań, Gdańsk i Łódź. Większość z nich miała już wcześniej styczność z Grupą NDG, co pozwoliło na przyspieszenie procesu selekcji kandydatów. Nad grupą sprzedażową czuwa kierownik będący doświadczonym managerem Grupy NDG. Nowa grupa przedstawicieli medycznych będzie działała na terenie całego kraju. Wspomoże ją w tym wyposażenie zagwarantowane przez zatrudniającą firmę: służbowy samochód oraz urządzenia mobilne. 

Choć medycyna i farmacja stale się rozwijają wykorzystując dobrodziejstwa nauki chemii, duża część producentów opiera swoje produkty na naturalnych składnikach. Wzrasta także grupa pacjentów, którzy decydują się na leczenie naturalnymi sposobami oraz ilość miłośników naturalnych suplementów diety. Wzrasta także sprzedaż roślinnych produktów, które używane są w codziennym przyrządzaniu posiłków jako substytuty produktów z supermarketów, dlatego Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu może z powodzeniem konkurować z dużymi producentami leków.