Logo do druku

Bądź online!

dodano: 26.01.2017 r.

Służbowy tablet, komputer i smartfon to podstawowe urządzenia jakich w pracy używa przedstawiciel medyczny i farmaceutyczny. Możesz użyć ich także w chwilach wolnych od pracy aby budować swoją pozycję zawodową i dbać o rozwój kompetencji. Zamiast spędzać czas na portalach rozrywkowych, wykorzystaj internet w słusznym celu. 

 

W pracy przedstawiciela handlowego każda chwila jest na wagę złota. Nieustanne podróże, spotkania czy czas poświęcony na pracę przed komputerem sprawiają, że każdy moment, w którym można zwolnić tempo staje się cenny. Pracując szybko i intensywnie należy zawsze pamiętać o relaksie. Odpoczynek jest bardzo ważny zarówno dla naszego ciała jak i umysłu. Dzięki niemu mamy siłę na doskonała organizację czas oraz realizację zamierzonych celów zgodnie z planem. 

 

Aktywny wypoczynek na siłowni, basenie lub podczas spaceru korzystnie wpłynie na nasz umysł i ciało. Jednak po intensywnym dniu nie zawsze mamy ochotę na aktywność fizyczną. Większość z nas wybierze wtedy wygodną kanapę i telewizor - z nieodłącznym towarzystwem smartfona i tabletu. Rozrywkowe portale społecznościowe pochłaniają naszą uwagę i wolny czas. Często zajmują go o wiele więcej niż nam się wydaje. 

 

Specjalista obecny na portalach społecznościowych

 

Czy bycie wiecznie online jest jedynie marnotrawstwem energii i czasu? Zależy, jak go zagospodarujemy: będziemy oglądać zdjęcia kotów oraz relacje z imprez naszych znajomych na Facebooku, czy ciekawe infografiki publikowane przez firmy, które obserwujemy na LinkedIn? Zamiast publikować kolejne selfie, może warto udostępnić wpis albo dodatkową kompetencję w medium społecznościowym pełnym potencjalnych pracodawców? Dzięki temu publikowane przez nas treści staną się wartościowe oraz wpłyną pozytywnie na nasz wizerunek. Coraz częściej działy HR oraz pracodawcy poszukują kandydatów na portalach umożliwiających rekrutację. Często przed pierwszym kontaktem sprawdzają także sylwetkę konkretnej osoby w internecie. Przebywanie na portalach społecznościowych nie musi się więc wiązać ze stratą czasu. Warto jednak wybierać te portale, z których będziemy mogli czerpać realną wartość. Osobista marka jaką budujemy na pewno zaprocentuje w przyszłości. 

 

Nowe oferty, nowe szanse 

 

Dzięki stałej obecności w mediach społecznościowych związanych z rekrutacją, przebywaniu na portalach branżowych oraz posiadaniu aplikacji mobilnej z ofertami pracy, mamy także większe szanse na pozyskanie wymarzonego stanowiska w prestiżowej firmie. Aktualne oferty pracy nie ominą nas, jeżeli damy się poznać użytkownikom portalu a także zaktualizujemy swój profil w sposób, który pozwoli mechanizmom wyszukiwania wybrać nas spośród innych kandydatów. W trakcie rozglądania się za nowym stanowiskiem warto więc odpowiednio zoptymalizować dostępne narzędzia i aplikacje na urządzenia mobilne, które praktycznie wykonają za nas całą pracę polegającą na wyszukiwaniu atrakcyjnych ogłoszeń. 

 

 

Aktualna wiedza i nowe umiejętności

Internet to najbardziej aktualne źródło informacji. Zaledwie w kilka sekund można opublikować w sieci artykuł na aktualny temat lub poinformować o zdarzeniach. Dużym polem do popisu dla autorów stają się także wszelakie formy multimedialne: od grafiki, przez video aż po relacje na żywo, w których można wchodzić w interakcję z nadawcą treści. Dużą zaletą sieci, jest także fakt, że można tam zasięgnąć porad ekspertów. Ci, często posiadają własne blogi lub angażują się w dyskusje w grupach w mediach społecznościowych. 

Ogrom wiedzy zawartej w sieci, do której każdy użytkownik internetu ma dostęp, pozwala na zdobywanie wiedzy bez żadnych ograniczeń. Tym bardziej, że wiedza ta często jest bezpłatna. Infografiki, video poradniki, e-booki, newslettery oraz portale branżowe to doskonałe źródło aktualnej wiedzy o branży. Chwile spędzone z tabletem w ręku można więc pożytecznie wykorzystać. Zamieniając portal z nowinkami z życia gwiazd, na taki, w którym poznamy nowinki z branży sprawi, że będziemy mieć posiadać aktualną wiedzę. Ta zaś wpłynie na jakość pracy, relacje z klientami oraz pracodawcą. Oglądanie filmów video podsumowujących dany okres w branży będzie na pewno bardziej wartościowi niż zabawne filmiki przesłane przez znajomych.

 

Spędzanie czasu w mediach społecznościowych i internecie nie musi być czasek straconym lb przeznaczonym wyłącznie na marnej jakości rozrywkę. Wszytko jest da ludzi i powinniśmy z tego korzystać. Róbmy jednak z tego dobry użytek. Małe zmiany nawyków potrafią sprawić, że zmiany w naszym życiu zawodowym będą na prawdę ogromne.