Logo do druku

Artykuły

 • Zaprojektuj swój rozwój

  Sformułowanie „rozwój” może mieć różne znaczenia dla każdego człowieka; dla jednych jest to rozwój osobisty i duchowy, w który sami inwestują (np. kursy czy studia podyplomowe, wycieczki i podróże itp.), inni widzą w nim wzrost wynagrodzenia, a jeszcze inni za rozwój uważają wzrost kompetencji i odpowiedzialności, co przekłada się na awansowanie po kolejnych szczeblach kariery. O tym ostatnim przypadku będzie mowa w tym artykule.

  czytaj więcej

 • Aspekty rozwoju zawodowego człowieka

  Rozwój zawodowy jest procesem przebiegającym przez większość życia. U każdego rozpoczyna się w różnym wieku, jednak zawsze związany jest z rozwojem umiejętności, zdolności, wiedzy, oraz cech osobowości odnoszących się do pracy zawodowej. Planowanie własnego rozwoju kariery, nie powinno być już dla nikogo zaskoczeniem. Dzięki przemyślanym krokom, można znaleźć dającą zadowolenie i dobre warunki finansowe pracę. Im lepiej jesteś do tego przygotowany, tym większe masz szanse, że proces ten zakończy się sukcesem.

  czytaj więcej

 • 9 sposobów walki ze stresem - czyli, jak w pracy zachować „zimną krew”?

  Stres w miejscu pracy bywa nieunikniony, jednak są sposoby by go pokonać. Poniżej przedstawiamy dziewięć sposobów na to, by w pracy zachować "zimną krew".

  czytaj więcej

 • Efektywny wypoczynek

  Po pracy konieczny jest odpoczynek. Dotyczy to zarówno pracy fizycznej, jak i umysłowej. Nie każdy jednak urlop skutecznie „napełnia baterie”. Jak zorganizować efektywny wypoczynek?

  czytaj więcej

 • Pracownik z depresją

  Teoretycznie żyjemy w czasach tolerancji. Nie palimy już czarownic na stosach i wiemy, że depresja nie jest ani fanaberią tylko realną chorobą, która może dotknąć każdego, ani też nie jest zaraźliwa. Rozliczne programy społeczne przekonują nas, że chorzy z depresją wymagają wsparcia, ale jednocześnie chcą być traktowani jak normalni członkowie społeczeństwa.

  czytaj więcej